Tvrdý oříšek pro ořechovské fotbalisty. Pohár starosty ale urvali

vítězný tým fotbalistů (Foto: Jiří Mana)vítězný tým fotbalistů (Foto: Jiří Mana)
vítězný tým fotbalistů (Foto: Jiří Mana)
Sport 30. 7. 2014 | Autor: Zlin.cz

Na vesnici se 760 obyvateli máte coby muž mladého a středního věku hned několik možností seberealizace. Třeba v takovém Velkém Ořechově na Zlínsku můžete být dobrovolným hasičem, myslivcem, fotbalistou a po pětatřicítce i "starým pánem". 

Samozřejmě můžete být vším dohromady a pak máte jedinečnou možnost nechat se lanařit do kteréhokoliv ze čtyř týmů, které v parném létě tradičně měří síly ve fotbalovém turnaji O pohár starosty Velkého Ořechova. Sám starosta Miroslav Majíček nazul kopačky, oblékl dres a makal o svůj pohár jako dalších padesát hráčů.

Celé to sledovala, a to nestranně, místostarostka Alena Maňásková: "Krásný turnaj, chlapi si fakt dali zabrat, hrálo se každý s každým 2 krát 20 minut, boje líté ale férové," komentovala s přehledem.

Poté samozřejmě pivo, oslava zaslouženého a vybojovaného prvenství fotbalového "Áčka" a spřádání plánů, co se ve vesnici bude dít dál.

"Už teď v neděli tu máme pietní vzpomínku na sedm našich spoluobčanů, kteří se nevrátili z 1. světové války. V září pak odhalíme reliéf p. Antonína Šuránka, duchovního činitele persekuovaného v padesátých letech tehdejším režimem," dodává paní místostarostka s tím, že i fotbalový trunaj složek potvrdil, že na vesnici k sobě mají lidé pořád blíž než v anonymních městech.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam