Otrokovické kuchařky čeká finále soutěže o nejlepší oběd

Základní škola Mánesova v Otrokovicích (Foto: www.zsotrman.cz)Základní škola Mánesova v Otrokovicích (Foto: www.zsotrman.cz)
Základní škola Mánesova v Otrokovicích (Foto: www.zsotrman.cz)
Co se děje 26. 8. 2014 | Autor: Zlin.cz

OTROKOVICE - Kuchařky ze Základní školy Mánesova v Otrokovicích se v úterý zúčastní finále soutěže O nejlepší školní oběd. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Finále celostátní soutěže se uskuteční v Brně  a zúčastní se ho desítka týmů z nejlepších jídelen škol a školek v republice.

Letošní pátý ročník soutěže se řídí tématem Moderně a originálně – pestrá strava  pro děti ve školní jídelně. Kuchařky z Otrokovic si připravily menu, které se skládá z polévky - mrkvovo-zázvorového krému s pažitkou, hlavního chodu - pošírovaný filet Mahi Mahi na smetanovém špenátu s cizrnou a opékaným bramborem a dezertu - bulgur s tvarohovým krémem a malinami. S ním obstály v konkurenci dalších 79 přihlášených a postoupily do finálové desítky.

Podmínkou pro zařazení obědového menu do soutěže a jeho případný úspěch je, že musí být běžně zařazováno na jídelní lístek a patřit mezi oblíbené pokrmy malých strávníků. Cena jedné porce nesmí překročit normou daný limit 34 korun. Recepty zaslané v rámci korespondenčního kola byly hodnoceny podle vhodnosti použitých surovin, technologického postupu přípravy, vzájemné sladěnosti po stránce výběru potravin, chutě či barvy a z nutričního hlediska.

"Při vědomí, že jídlo ve školní jídelně je z kvalitních surovin, velmi chutné a navíc dle dosavadních výsledků patří k nejlepším v celé republice, je pro mě celý tým kuchyně vítězem už nyní. K úspěchu v soutěži přeji vyslanému týmu hodně štěstí a věřím, že uvařené menu porotu zaujme," prohlásil otrokovický starosta Jaroslav Budek.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam