Premiér Sobotka ve Zlíně. V kraji se blýská na lepší časy

Bohuslav Sobotka, Alena Gajdůšková a Svatopluk Němeček (Foto: Zlin.cz)Bohuslav Sobotka, Alena Gajdůšková a Svatopluk Němeček (Foto: Zlin.cz)
Bohuslav Sobotka, Alena Gajdůšková a Svatopluk Němeček (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 10. 9. 2014 | Autor: Zlin.cz

Premiér České republiky Bohuslav Sobotka, 1. místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Docela silná sestava na návštěvě Zlínského kraje.

Tiskovku začal premiér ostrou kritikou pražského primátora Hudečka, který prý vidí rozvoj České republiky jen přes progres hlavního města Prahy. "Přitom je třeba rozvíjet kraje, včetně toho Zlínského. Myslím, že se to postupně daří, akcent klademe na rozvoj silniční sítě, je tu zřetelný postup v přípravě důležitých komunikací R 49 a R 55," konstatoval ministerský předseda.

Ministr Němeček i senátorka Gajdůšková připomněli, že se výrazně zlepšuje ekonomická situace nemocnic ve Zlínském kraji, především donedávna na hraně ekonomické existence balancující Krajské nemocnice Tomáše Bati.

"Zlepšil se přístup Všeobecné zdravotní pojišťovny, daleko příznivější jsou podmínky úhradové vyhlášky a zkvalitnila se práce managementu tohoto předního zdravotnického zařízení," pochválil konsolidační kroky ministr Němeček.

"Máme už důvody k optimismu," dodala Alena Gajdůšková. "A to ještě vyhrajeme ve fotbalové kvalifikaci Mistrovství Evropy nad Holandskem," zavěštila si s úsměvem velmi odvážně.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam