Otrokovice získaly dotaci a začaly s obnovou zeleně

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 5. 11. 2014 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE – Novou zeleň bude mít město Otrokovice, kterému se podařilo získat na tento účel přes čtyři miliony korun z EU i od státu. Server Zin.cz o tom informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Na okraji Otrokovic v okolí Buňova v těchto dnech probíhá výsadba dřevin a zakládají se tam nové travní porosty. Městu se podařilo získat dotace ve výši 4,4 milionu korun z Operačního programu Životního prostředí a ze Státního fondu životního prostředí.

Dotace jsou podle Stehlíkové určeny na vybudování a zakládání prvků územní stability ekologického systému v katastru Otrokovic. "Konkrétně se jedná o výsadbu dřevin na vymezených plochách o výměře přes pět hektarů. Celkem má být vysázeno přes šestnáct tisíc listnatých stromů a necelých osm stovek keřů. Největší zastoupení tvoří duby, javory, ale také lípy, jilmy a habry. Travní porost bude založen na rozloze přibližně tři a půl hektaru," upřesnil pracovník odboru rozvoje města Milan Štábl.

Výsadba zeleně začala letos v polovině srpna a potrvá do poloviny listopadu. Následná péče je plánována až do října 2015. Investorem je město.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam