V Kloboukách si lidé pochutnají na svatomartinských vínech a husách

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Valašské Klobouky)
Co se děje 10. 11. 2014 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Svatomartinská vína a husy si mohou v úterý od 11 hodin za zvuků cimbálovky vychutnat lidé ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru. O akci informovala server zlin.cz mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

"Ke svatomartinské tradici jsme se ve Valašských Kloboukách připojili loni a letos se už znovu nemůžeme dočkat té báječné atmosféry, která slavnost provázela," řekl ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Jaroslav Baloušek.

Přesně v 11 hodin a 11 minut budou pořadatelé akce s napětím vyhlížet příjezd Martina na bílém koni a tajně doufat, jestli se mu podaří podle tradice přivézt i první sníh. "Otevření letošních mladých vín bude spojené s husími hody a od 17 hodin také s příjemným posezením za hudebního podbarvení cimbálové muziky Klobučan," dodal Baloušek.

Lidé budou moci první vína letošního ročníku nejen ochutnat, ale také si je zakoupit. Podle vinařů jde o vína vyráběná z raných odrůd, vína svěží a s ovocnou vůní, která i přesto, že zrála jen pár týdnů, stačila získat svůj osobitý charakter. Husí speciality k této příležitosti připraví žáci Středního odborného učiliště Valašské Klobouky. Bohatou nabídku Svatomartinského zajistí vinotéka Iva Martínka. Akci pořádají Kulturní a vzdělávací středisko Valašské Klobouky a Valašskokloboucké podnikatelské centrum.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam