Otrokovickým bezdomovcům začala sloužit seďárna

Foto: Charita sv. Anežky OtrokoviceFoto: Charita sv. Anežky Otrokovice
Foto: Charita sv. Anežky Otrokovice
Co se děje 11. 11. 2014 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - V Otrokovicích už je po roce opět v provozu takzvaná seďárna, která má ochránit lidi bez domova před chladem v zimě. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Seďárnu provozuje otrokovická radnice společně s Charitou sv. Anežky Otrokovice. Provozní doba je stanovená od 1. listopadu 2014 do 31. března 2015 denně od 19 do 6.30 hodin následujícího dne (včetně dnů pracovního klidu a státních svátků). Mobilní buňky, ve který seďárna sídlí, se nacházejí v Otrokovicích poblíž hasičské zbrojnice v ulici Příčná.

Po celou provozní dobu dohled nad provozem buněk zabezpečují zaměstnanci Charity sv. Anežky Otrokovice, kteří mají pro všechny případy k dispozici tísňové tlačítko napojené na pult centrální ochrany Městské policie Otrokovice. Zaměstnanci zde pracují v režimu veřejně prospěšných prací, na jejich mzdu poskytuje Charitě příspěvek Úřad práce ČR a byli vybrání z řad klientů Azylového domu Samaritán. "Charita společně s městem tak přispívá pracovnímu uplatnění těchto lidí a k udržení pracovních návyků, což je pro dlouhodobě nezaměstnané v dnešní době obzvláště důležité," uvedl starosta města Jaroslav Budek.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam