Šestice cizinců složila ve Zlíně slib nových občanů České republiky

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Co se děje 22. 12. 2014 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Šest cizinců složilo ve Zlíně státnoobčanský slib před ředitelem Krajského úřadu Zlínského kraje Vladimírem Kutným. Cizinci získali občanství na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra České republiky, řekla serveru Zlin.cz mluvčí zlínského hejtmanství Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Slavnostní složení slibu se poprvé před ředitelem úřadu uskutečnilo v prostorách zlínské Baťovy vily. „Novou kompetenci přinesla řediteli novela zákona o státním občanství, která je platná od začátku letošního roku,“ vysvětlila Sýkorová Dvorníková.

Novými občany České republiky se stali muž z Vietnamu společně se svými dvěma nezletilými dcerami, dvě ženy ze Slovenské republiky a jedna Ukrajinka. „Na základě novely zákona jsou také prvními občany, kterým zůstává i jejich původní státní občanství. Mají tedy dvojí,“ doplnila Sýkorová Dvorníková.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam