Ve Zlíně se samo zamklo auto s malým dítětem uvnitř

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 30. 12. 2014 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Osobní auto se samo zamklo ve Zlíně, když bylo uvnitř pouze malé dítě. Rodiče se nemohli dostat dovnitř, a proto zavolali hasiče, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Případ se stal v pondělí odpoledne. „Škoda Octavia se samovolně zamkla v okamžiku, kdy se uvnitř nacházelo dítě v autosedačce,“ sdělil Netopil. Jednotka byla do sedmi minut od vyhlášení poplachu na místě.

Po pár minutách bylo auto otevřené. „Zasahující členové k tomu použili drát a provázek. Bez poškození otevřeli dveře řidiče a následně celé vozidlo. Dítě bylo v pořádku a skončilo v rukách rodičů,“ doplnil Netopil. Hasiči dítěti věnovali svého maskota, plyšového dráčka Záchranáčka.

Případy zamčených aut s dětmi uvnitř nejsou v České republice ani jiných státech ničím výjimečným. Stávají se hlavně v létě a existují i případy, kdy dítě například kvůli velkému vedru v autě zemřelo.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam