Skupina dětí se na zlínském sídlišti oddávala alkoholu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 19. 1. 2015 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zásah strážníků si vyžádal alkoholový dýchanek partičky dětí na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Serveru Zlin.cz to uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Děti popíjely v parčíku v blízkosti ulice U Trojáku. Chovaly se ale tak hlučně, že na ně obyvatelé přivolali strážníky. Partičku tvořilo pět chlapců a tři dívky a až na jednoho byli všichni pod vlivem alkoholu.

"Nejmladšímu bylo teprve 14 let, v dechu měl přes 0,2 promile alkoholu. U jednoho z šestnáctiletých pak tato hodnota dosáhla dokonce 2,1 promile. Alkohol podal svým kamarádům devatenáctiletý mladík, kterému samotnému v organizmu kolovalo na 2,2 promile alkoholu," upřesnil Janík.

Devatenáctiletého hocha teď čeká pokuta až tři tisíce korun. Podnapilé děti následně strážníci předali jejich rodičům.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam