"Dorazilo k nám asi 300 exponátů, několik se jich cestou poškodilo, většina ale zůstala zachována. Paní Jana Schmidt se stěhuje do Německa a tak nám poslala boty, které určitě vzbuzují zájem. Samozřejmě někdy také údiv, jde o upomínkové a dárkové předměty, boty v opravdu často až bizarním provedení, každopádně to ale je další svědectví toho, že boty jsou prostě boty a stávají se věčnou inspirací," vypráví v otrokovickém depozitáři Muzea jihovýchodní Moravy Miroslava Štýbrová.
Podívejte se spolu s námi na zajímavou fotogalerii, není vyloučeno, že se takovéto boty dočkají oficiální prezentace, zatím zůstávají veřejnosti utajeny.
Třeba to zase jednou bude ve zlínském Obuvnickém muzeu.
To si řízením vůle i nevůle osudu i politiků nechali Zlíňané dobrovolně zmizet coby jeden ze svých hlavních turistických taháků. Za takový "marketingový tah" by se asi chválit nemělo... třebaže Obuvnické muzeum ve 14. budově průmyslového areálu v jiné formě pokračuje.
"Když jsem zjistil, že už ve Zlíně nemáte Obuvnické muzeum, neměl jsem vlastně své přátele z Londýna do Zlína kromě baťovského mrakodrapu, kam pozvat," říká například v Anglii působící český novinář Ivan Kytka.
Komentáře