Přímo na náměstí Práce a v jeho přilehlém okolí rychle vzniká osmnáctijamkové hřiště. To se táhne od úrovně parkoviště pod obchodním domem přes krásné partie až po Dům umění, již brzy znovu Památník Tomáše Bati, který zároveň poslouží také jako velmi originální tribuna a rozhodcovská věž.
Za realizací smělého plánu, který ale zatím nikdy nedošel naplnění, je možno hledat vizi T. Bati a rozumnou společnou vůli vedení Zlínského kraje i města Zlína.
"Přesnost, razance, dokonalé oblečení," to bylo jedno z hesel, které vštěpoval zlínský obuvnický guru mladým mužům už před devadesáti lety. To přímo sedí na golf jako moderní sportovní odvětví, které je stále populárnější. "Kdo miluje odpaliště, greeny, ten zbohatne, jak nikdo jiný," říkal například Baťa.
"Vlastně to nedá ani moc práce, stačí vybudovat jamky a jde se na věc, důležité je hlavně to, aby byl dokonalý trávník a to opravdu umíme, spodní část už je upravená," libuje si mluvčí kraje a města Renata Dvořáková.
První odpaly se dají očekávat při zahájení letošního 56. ročníku Mezinárodního filmu pro děti a mládež.
"Když zaslechl Jean Paul Belmondo, že si zahraje prakticky přímo u hotelu, odvolal účast svého syna a přijede na festival sám, navíc po nás nebude chtít ani korunu, jen tréninkové hodiny. Na svůj festival zapomene i prezident MFF v Karlových Varech Jiří Bartoška a máme ho prý čekat také. Největší bombou je ale příjezd Tigera Woodse, světově proslulého golfisty, který má mimochodem rád české filmy pro mladé," přidává další dobré zprávy Marta Kateřinová, mluvčí zlínského festivalu.
Zlínšti ale chtějí jít ještě dál. Během příštího roku chtějí golfový areál podstatně rozšířit. Centrum by mělo být v dosud málo využívaném zlínském zámku a hrát se tak bude ve třech sektorech. V nově vznikajícím na prostranství pod Baťovým památníkem, dále pak v parku Komenského i v sousedství zámku v parku Svobody.
Zlín by tak jako první měl mít hřiště s 54 jamkami.
O autorovi
Jana Pravdová
Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.
Komentáře