Zdánlivě jde na rozdíl od elektronických pokladen prodejců všeho druhu o nevinnou věc. Ale zase tak nevinné to není. Vše je ve vývoji. Na 28 přechodech pro chodce ve Zlíně a na dalších desítkách v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, Vsetíně, Valašském Meziříčí, Kroměříži, Holešově a dalších městech teď každého zaeviduje EEP.
"U každého přechodu máme kameru s čidlem, které sejmou každý vstup chodce na přechod. Měli by si být vědomi, že se bezcílné brouzdání po městě zrovna nevyplatí. Každý krok na přechodu je shromážděn v centrálním úložišti dat a samozřejmě se po dvouměsíčním vyhodnocení počítá s tím, že vše bude zpoplatněno," vysvětluje nové opatření, které má zefektivnit výběr daně z pohybu a pomoci státní pokladně, mluvčí Úřadu EEP Jana Čistá.
Zhruba v polovině června by lidé měli dostat do schránek výzvu k zaplacení daně z pohybu, zatimní propočty hovoří o tom, že bude-li frekvence pohybu ve městech stejná jako dosud, vyjde daň z pohybu měsíčně zhruba na tisícovku, u nenasytných chodců i na dvojnásobek.
"Vše děláme pro lidi, vysvětlete mi, proč je prázdno na pěšinách, na loukách a v lesích a ve městech je pořád plno. Chceme lidi poslat více objímat stromy, dýchat vůni květů a ne, aby setrvávali v ulicích," vysvětluje zcela správně Čistá smysl EEP.
Námitku, že se lidé budou vyhýbat přechodům smete ze stolu. "Stačí přejít jednou mimo přechod a máte tisícikorunovou pokutu, notoričtí přestupníci mohou skončiti ve vězení," varuje mluvčí.
O autorovi
Jana Pravdová
Mystifikátorka tělem i duší, které není žádná pravda svatá.
Komentáře