Doporučují proto zejména citlivějším lidem, jako jsou malé děti, těhotné ženy, alergici či osoby s oslabenou imunitou, aby se po koupání v Pahrbku osprchovali. Chlorofyl a mírně zakalená voda se objevily také na přehradě v Luhačovicích na Zlínsku, ve vodní nádrži Všemina na Zlínsku a v přírodním koupališti Albatros v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku byla zjištěna snížená průhlednost vody.
V ostatních přírodních koupalištích regionu je voda zcela bez závad. Platí to pro přehrady Bystřička a Horní Bečva a štěrkoviště v Novém Hrozenkově na Vsetínsku a také pro Štěrkáč v Otrokovicích na Zlínsku. Hygienici začali kontrolovat přírodní koupaliště ve Zlínském kraji na konci května a poslední vzorky odeberou na začátku září.
Informace o kvalitě vody naleznou návštěvníci na internetových stránkách www.khszlin.cz a také ve vitrínách u jednotlivých přírodních koupališť.
Loni byla přes letní prázdniny kvalita vody v přírodních koupalištích ve Zlínském kraji většinou dobrá. Vedra se výrazně podepsala jen na kvalitě vody ve slepém rameni řeky Moravy Pahrbek, kde byl kvůli vysokému obsahu sinic a chlorofylu ve vodě na začátku srpna vydán zákaz koupání. Problémem této oblasti je to, že voda je stojatá, neproudí a navíc jsou v ní nánosy usazenin.
Komentáře